Questions and Answers (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Cancel
oc: Anullar

en: Comments
oc: Comentaris

en: Edit
oc: Modificar

en: Links
oc: Ligams

en: Settings
oc: Paramètres

en: Update
oc: Metre a jorn

en: View
oc: Veire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Comment
oc: Comentari

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Comment settings
oc: Paramètres dels comentaris
