Questions and Answers (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (33 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Links
hu: Hivatkozások

en: Settings
hu: Beállítások

en: Update
hu: Frissítés

en: View
hu: Megtekintés

en: Created
hu: Létrehozva

en: Question
hu: Kérdés

en: Answer
hu: Válasz

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Revisions
hu: Változatok

en: Authored by
hu: Szerző

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Answers
hu: Válaszok

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Revision translation affected
hu: Változat fordítása érintve

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hu: Azt jelöli, hogy a fordítás utolsó módosítása a jelenlegi változathoz tartozik.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai
