Questions and Answers (8.x-1.0-alpha1) - en to nl translation catalogue (33 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Comments
nl: Reacties

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Update
nl: Bijwerken

en: View
nl: Weergeven

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Question
nl: Vraag

en: Answer
nl: Antwoord

en: Questions and Answers
nl: Vragen en Antwoorden

en: Comment
nl: Reactie

en: Revisions
nl: Revisies

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Create new revision
nl: Nieuwe revisie aanmaken

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Revisions for %title
nl: Revisies van %title

en: Revision
nl: Revisie

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Revision of %title from %date
nl: Revisie van %title van %date

en: Comment settings
nl: Reactie-instellingen

en: Answers
nl: Antwoorden

en: Delete all revisions
nl: Alle revisies verwijderen

en: Current revision
nl: Huidige revisie

en: The username of the content author.
nl: De gebruikersnaam van de auteur.

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Revision translation affected
nl: Revisie beïnvloed door vertaling

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
nl: Geeft aan of de laatste wijziging van een vertaling bij de huidige revisie hoort.

en: @date by @username
nl: @date door @username

en: @langname revisions for %title
nl: @langname revisies voor %title
