Questions and Answers (8.x-1.0-alpha1) - en to pl translation catalogue (31 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Comments
pl: Komentarze

en: Edit
pl: Edytuj

en: Links
pl: Odnośniki

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Update
pl: Aktualizuj

en: View
pl: Widok

en: Created
pl: Utworzono

en: Question
pl: Pytanie

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: Comment
pl: Komentarz

en: Revisions
pl: Wersje

en: Authored by
pl: Autor

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Revert
pl: Przywróć

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Comment settings
pl: Ustawienia komentarzy

en: Answers
pl: Odpowiedzi

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: The username of the content author.
pl: Nazwa użytkownika będącego autorem zawartości.

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname
