Questions and Answers (8.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Cancel
ru: Отмена

en: Comments
ru: Комментарии

en: Edit
ru: Редактировать

en: Links
ru: Ссылки

en: Settings
ru: Настройки

en: Update
ru: Обновить

en: View
ru: Просмотр

en: Created
ru: Создано

en: Question
ru: Вопрос

en: Answer
ru: Ответ

en: Comment
ru: Комментарий

en: Revisions
ru: Редакции

en: Authored by
ru: Автор

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Comment settings
ru: Настройки комментариев

en: Add question
ru: Добавить вопрос

en: Answers
ru: Ответы

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: The username of the content author.
ru: Имя пользователя автора содержимого.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Answers list
ru: Список ответов
