Self-Hosted QR Code Generator (1.0.4) - en to fa translation catalogue (19 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Author
fa: نویسنده

en: Description
fa: توضیحات

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: Export
fa: استخراج

en: Label
fa: برچسب

en: Background Color
fa: رنگ پس زمینه

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Advanced Settings
fa: تنظیمات پیشرفته

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Output format
fa: قالب‌بندی خروجی
