Self-Hosted QR Code Generator (1.0.4) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Author
it: Autore

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Export
it: Esporta

en: Label
it: Etichetta

en: Background Color
it: Colore sfondo

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Advanced Settings
it: Impostazioni avanzate

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: Output format
it: Formato di output

en: Generate
it: Genera
