Self-Hosted QR Code Generator (1.0.4) - en to oc translation catalogue (19 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Export
oc: Exportar

en: Label
oc: Etiqueta

en: Background Color
oc: Color del rèireplan

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Changed
oc: Modificat

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Created:
oc: Creat :

en: Generate
oc: Generar
