QR Code Fields (1.1.0) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Subject
it: Oggetto

en: Send email
it: Invia messaggio

en: Description
it: Descrizione

en: Yes
it: Sì

en: None
it: Nessuno

en: Message
it: Messaggio

en: Text
it: Testo

en: Email
it: E-mail

en: Location
it: Posizione

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: Start date
it: Data iniziale

en: End date
it: Data finale

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Phone number
it: Telefono

en: Birthday
it: Data di nascita

en: Hidden
it: Nascosto

en: Organization
it: Organizzazione

en: This field supports tokens.
it: Il campo accetta i token.
