QR Code Fields (1.1.0) - en to uk translation catalogue (37 entries)

en: Subject
uk: Тема

en: Send email
uk: Надіслати електронний лист

en: Description
uk: Опис

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: None
uk: Немає

en: Message
uk: Повідомлення

en: Password
uk: Пароль

en: URL
uk: URL-адреса

en: Text
uk: Текст

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Email Message
uk: Надіслати листа

en: Location
uk: Місце розташування

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Phone
uk: Телефон

en: Address
uk: Адреса

en: Send SMS
uk: Надіслати SMS

en: Start date
uk: Початкова дата

en: End date
uk: Кінцева дата

en: Note
uk: Примітка

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Birthday
uk: Дата народження

en: Encryption
uk: Шифрування

en: Hidden
uk: Приховано

en: Organization
uk: Організація

en: SMS
uk: СМС

en: Image height
uk: Висота зображення

en: Image width
uk: Ширина зображення

en: Display text
uk: Відображати текст

en: Default location
uk: Типове розташування

en: This field supports tokens.
uk: Це поле підтримує замінники.

en: Event title
uk: Заголовок події

en: Default email
uk: Базова електронна адреса

en: Work phone
uk: Службовий номер
