QR Code Fields (2.1.2) - en to de translation catalogue (46 entries)

en: Subject
de: Betreff

en: Send email
de: E-Mail senden

en: Description
de: Beschreibung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: None
de: Keine

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Password
de: Passwort

en: Email
de: E-Mail

en: Email Message
de: E-Mail-Nachricht

en: Url
de: URL

en: Location
de: Ort

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Phone
de: Telefonnummer

en: Address
de: Adresse

en: Send SMS
de: SMS senden

en: Start date
de: Startdatum

en: End date
de: Enddatum

en: Note
de: Hinweis

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: Phone number
de: Telefonnummer

en: Birthday
de: Geburtstag

en: Encryption
de: Verschlüsselung

en: Hidden
de: Ausgeblendet

en: Email: @email
de: E-Mail: @email

en: QR Code
de: QR-Code

en: Default address
de: Standardadresse

en: Organization
de: Organisation

en: Image height
de: Bildhöhe

en: Image width
de: Bildbreite

en: Default text
de: Standardtext

en: Display text
de: Text anzeigen

en: Job title
de: Berufsbezeichnung

en: Default location
de: Standard-Ort

en: Default description
de: Standard Beschreibung

en: Subject: @subject
de: Betreff: @subject

en: QR code
de: QR-Code

en: This field supports tokens.
de: Dieses Feld unterstützt Tokens.

en: Event description
de: Veranstaltungsbeschreibung

en: Event title
de: Titel der Veranstaltung

en: Default email
de: Standard-E-Mail-Adresse

en: Event location
de: Veranstaltungsort

en: Default url
de: Standard-URL

en: Calendar event
de: Kalendereintrag
