QR Code Fields (2.1.2) - en to hi translation catalogue (20 entries)

en: Subject
hi: विषय

en: Send email
hi: ईमेल भेजें

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: None
hi: कोई नहीं

en: Message
hi: संदेश

en: Password
hi: कूटशब्द

en: URL
hi: यूआरएल

en: Text
hi: लेख

en: Email
hi: ईमेल

en: Url
hi: URL

en: Location
hi: स्थान

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: Start date
hi: आरंभ तिथि

en: End date
hi: अंतिम तिथि

en: Hidden
hi: छुपा हुआ
