QS Articles (1.0.2) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Subject
bn: বিষয়

en: Description
bn: বিবরণ

en: Article
bn: আর্টিকেল

en: Yes
bn: হ্যাঁ

en: No
bn: না

en: view
bn: প্রদর্শন

en: Image
bn: ছবি

en: Category
bn: বিভাগ

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Location
bn: অবস্থান

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Authored on
bn: লিখিত হয়েছে
