QS Articles (1.0.2) - en to cy translation catalogue (31 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Body
cy: Corff

en: Subject
cy: Testun

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: On
cy: Ymlaen

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: view
cy: gweld

en: Reset
cy: Ailosod

en: Image
cy: Delwedd

en: Category
cy: Categori

en: Feed
cy: Porth

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: User
cy: Defnyddiwr

en: All
cy: I gyd

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Location
cy: Lleoliad

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Sticky at top of lists
cy: Yn ludiog ar frig y rhestr

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Apply
cy: Ceisio

en: Block description
cy: Disgrifiad bloc

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>
