QS Articles (1.0.2) - en to fa translation catalogue (50 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Subject
fa: موضوع

en: Description
fa: توضیحات

en: website
fa: وب‌سایت

en: Article
fa: مقاله

en: Articles
fa: مقالات

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: view
fa: مشاهده

en: Tag
fa: برچسب

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته بندی

en: Feed
fa: خوراک

en: Taxonomy term
fa: واژه طبقه‌بندی

en: Layout
fa: آرایش

en: User
fa: کاربر

en: All
fa: همه

en: Block
fa: بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Off
fa: خاموش

en: Published
fa: منتشر شده

en: Location
fa: مکان

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Sticky at top of lists
fa: ماندگار در بالای فهرست‌ها

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Heading
fa: عنوان

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Desc
fa: نزولی

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Manual
fa: دستی

en: author
fa: نویسنده

en: Read More
fa: ادامه...

en: Video
fa: ویدیو

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Related content
fa: محتوای مرتبط

en: Apply
fa: تایید

en: Block description
fa: توضیحات بلوک

en: Offset
fa: جابجایی

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Header text
fa: متن سربرگ

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر

en: Load More
fa: نمایش بیشتر

en: A brief description of your block.
fa: توضیح مختصری از بلوک شما.

en: The username of the content author.
fa: نام کاربری نویسنده محتوا.
