QS Articles (1.0.2) - en to hr translation catalogue (33 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Body
hr: Sadržaj

en: Subject
hr: Naziv

en: Description
hr: Opis

en: website
hr: web stranica

en: Article
hr: Članak

en: Articles
hr: Članci

en: On
hr: Uključi

en: Yes
hr: Da

en: No
hr: Ne

en: view
hr: prikaz

en: Tag
hr: Oznaka

en: Reset
hr: Poništi

en: Image
hr: Slika

en: Category
hr: Kategorija

en: Taxonomy term
hr: Pojam taksonomije

en: User
hr: Korisnik

en: All
hr: Svi

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Published
hr: Objavljeno

en: Location
hr: Lokacija

en: Promoted to front page
hr: Promovirano na naslovnici

en: Sticky at top of lists
hr: Ljepljivo na vrhu popisa

en: URL alias
hr: URL nadimak

en: Heading
hr: Zaglavlje

en: Authored by
hr: Autor

en: Desc
hr: Silazno

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Apply
hr: Primjeni

en: Block description
hr: Opis bloka

en: Asc
hr: Uzlazno
