QS Articles (1.0.2) - en to nl translation catalogue (58 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Body
nl: Inhoud

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Description
nl: Beschrijving

en: Article
nl: Artikel

en: Articles
nl: Artikelen

en: On
nl: Aan

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: view
nl: weergeven

en: Tag
nl: Label

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Image
nl: Afbeelding

en: Category
nl: Categorie

en: Taxonomy term
nl: Taxonomieterm

en: Layout
nl: Lay-out

en: User
nl: Gebruiker

en: All
nl: Alle

en: Block
nl: Blok

en: Page
nl: Pagina

en: Off
nl: Uit

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Location
nl: Locatie

en: Promoted to front page
nl: Aangeraden op de voorpagina

en: Sticky at top of lists
nl: Vastgeplakt bovenaan de lijst

en: URL alias
nl: URL-alias

en: Heading
nl: Koptekst

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Desc
nl: Aflopend

en: Latest
nl: Nieuwste

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Manual
nl: Handmatig

en: author
nl: auteur

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Related content
nl: Gerelateerde inhoud

en: Apply
nl: Toepassen

en: Quick Links
nl: Snelkoppelingen

en: Block description
nl: Blokbeschrijving

en: Paragraph
nl: Paragraaf

en: View All
nl: Alles bekijken

en: Locations
nl: Locaties

en: Tab title
nl: Tabbladtitel

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: « First
nl: « Eerste

en: Asc
nl: Oplopend

en: Header title
nl: Header-titel

en: Load More
nl: Meer laden

en: Paragraphs
nl: Paragrafen

en: The time that the node was created.
nl: Het tijdstip waarop de node is aangemaakt.

en: The time that the node was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de node voor het laatst werd bewerkt.

en: The time that the custom block was last edited.
nl: Het tijdstip waarop het aangepaste blok voor het laatst is aangepast.

en: A brief description of your block.
nl: Een korte beschrijving van het blok.

en: The time that the Paragraph was created.
nl: Tijdstip waarop de paragraaf is aangemaakt.

en: The username of the content author.
nl: De gebruikersnaam van de auteur.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
nl: Inhoud van een bepaalde taxonomieterm

en: The meta tags for the entity.
nl: Metatags voor de entiteit.
