QS Articles (1.0.2) - en to ar translation catalogue (41 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Body
ar: المتن

en: Subject
ar: الموضوع

en: Description
ar: الوصف

en: Article
ar: مقال

en: Articles
ar: المقالات

en: On
ar: في

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: view
ar: عرض

en: Tag
ar: وسم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Image
ar: الصورة

en: Category
ar: التصنيف

en: Feed
ar: التلقيمة

en: Taxonomy term
ar: مصطلح تصنيف

en: Layout
ar: التنسيق

en: User
ar: المستخدم

en: All
ar: الكل

en: Block
ar: الصندوق

en: Page
ar: الصفحة

en: Off
ar: إيقاف

en: Published
ar: منشور

en: Location
ar: الموضع

en: Promoted to front page
ar: مرقّى إلى الصفحة الرئيسية

en: Sticky at top of lists
ar: مُثَبَّت أعلى القوائم

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Heading
ar: الترويسة

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Authored on
ar: أُنشِئ يوم

en: author
ar: مؤلف

en: Video
ar: فيديو

en: Changed
ar: تم التغير

en: Apply
ar: تطبيق

en: Block description
ar: وصف الصندوق

en: Offset
ar: الإزاحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
