QS Articles (1.0.2) - en to cs translation catalogue (46 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Subject
cs: Předmět

en: Description
cs: Popis

en: Article
cs: Článek

en: Articles
cs: Články

en: On
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: view
cs: zobrazit

en: Tag
cs: Štítek

en: Image
cs: Obrázek

en: Category
cs: Kategorie

en: Feed
cs: Zdroj

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: User
cs: Uživatel

en: All
cs: Vše

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Location
cs: Místo

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Heading
cs: Záhlaví

en: Authored by
cs: Autor

en: Desc
cs: Sestupně

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: author
cs: autor

en: Read More
cs: Číst dál

en: Changed
cs: Změněno

en: Related content
cs: Související obsah

en: Apply
cs: Použít

en: Block description
cs: Popis bloku

en: Offset
cs: Posun

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: The time that the node was last edited.
cs: Čas, kdy byl uzel naposledy upraven.

en: The time that the custom block was last edited.
cs: Čas kdy byl uživatelský blok naposledy upraven.

en: A brief description of your block.
cs: Stručný popis vašeho bloku.

en: The username of the content author.
cs: Uživatelské jméno autora obsahu.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
cs: Obsah přiřazený k určitému termínu taxonomie.
