QS Articles (1.0.2) - en to da translation catalogue (50 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Subject
da: Emne

en: Description
da: Beskrivelse

en: Article
da: Artikel

en: Articles
da: Artikler

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: view
da: vis

en: Reset
da: Gendan

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Taxonomy term
da: Ord i ordforråd

en: User
da: Bruger

en: All
da: Alle

en: Block
da: Blok

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Published
da: Udgivet

en: Location
da: Lokation

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Sticky at top of lists
da: Klæbrig

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: Heading
da: Overskrift

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Desc
da: Faldende

en: Latest
da: Seneste

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Manual
da: Manuel

en: author
da: forfatter

en: Changed
da: Ændret

en: Related content
da: Relateret indhold

en: Apply
da: Udfør

en: Block description
da: Beskrivelse

en: Offset
da: Forskydning

en: Paragraph
da: Afsnit

en: Locations
da: Lokationer

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: « First
da: « Første

en: Asc
da: Stigende

en: Related Articles
da: Relaterede artikler

en: The time that the node was created.
da: Tidspunktet hvor indholdselementet blev oprettet.

en: The time that the node was last edited.
da: Tidspunktet hvor indholdselementet sidst blev redigeret.

en: The time that the custom block was last edited.
da: Tidspunktet hvor den brugerdefinerede blok sidst blev redigeret.

en: A brief description of your block.
da: En kort beskrivelse af din blok.

en: The username of the content author.
da: Forfatterens brugernavn.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
da: Indhold som er knyttet til en bestemt term.
