QS Articles (1.0.2) - en to is translation catalogue (21 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Body
is: Skrokkur

en: Subject
is: Yvirskrift

en: Description
is: Lýsing

en: Yes
is: Ja

en: No
is: Nei

en: view
is: vís

en: Reset
is: Tómstilla

en: Category
is: Bólkur

en: Taxonomy term
is: Taksonomi orð

en: User
is: Brúkari

en: All
is: Øll

en: Block
is: Blokkur

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Útgivið

en: Location
is: Pláss

en: Promoted to front page
is: Víst á forsíðuni

en: Sticky at top of lists
is: Fest ovast á listum

en: Authored by
is: Skrivað hevur

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Block description
is: Lýsing av blokki
