QS Articles (1.0.2) - en to gu translation catalogue (20 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Subject
gu: વિષય

en: Description
gu: વર્ણન

en: website
gu: વેબસાઇટ

en: Article
gu: લેખ

en: On
gu: ચાલુ

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: view
gu: જુઓ

en: Category
gu: શ્રેણી

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: All
gu: બધા

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Published
gu: પ્રકાશિત

en: Location
gu: સ્થાન

en: Authored by
gu: દ્વારા લખાયેલુ

en: author
gu: લેખક

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Apply
gu: લાગુ કરો
