QS Articles (1.0.2) - en to jv translation catalogue (29 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Subject
jv: Subyek

en: Description
jv: Katrangan

en: Article
jv: Artikel

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: view
jv: tampilan

en: Tag
jv: Tautan

en: Reset
jv: Baléknā

en: Image
jv: Gambar

en: Category
jv: Kategori

en: Feed
jv: Pasokan

en: Taxonomy term
jv: Taksonomi tetembungan

en: User
jv: Panganggo

en: All
jv: Kabèh

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Published
jv: Dipacak

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Sticky at top of lists
jv: Dipacak nang daftar pucuk

en: Heading
jv: Irahan

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Block description
jv: Katrangan blok

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Asc
jv: Urut Maju
