QS Articles (1.0.2) - en to lt translation catalogue (43 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Body
lt: Turinys

en: Subject
lt: Tema

en: Description
lt: Aprašymas

en: website
lt: svetainė

en: Article
lt: Straipsnis

en: Articles
lt: Straipsniai

en: On
lt: Įjungta

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: view
lt: peržiūrėti

en: Tag
lt: Žymė

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Category
lt: Kategorija

en: Feed
lt: Srautas

en: Taxonomy term
lt: Sistematikos terminas

en: Layout
lt: Išdėstymas

en: User
lt: Narys

en: All
lt: Visi

en: Block
lt: Blokas

en: Page
lt: Puslapis

en: Off
lt: Išjungta

en: Published
lt: Paskelbtas

en: Location
lt: Vieta

en: Promoted to front page
lt: Iškeltas į pagrindinį puslapį

en: Sticky at top of lists
lt: Prikabintas puslapio viršuje

en: URL alias
lt: URL pervadinimas

en: Heading
lt: Antraštė

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Latest
lt: Data

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Authored on
lt: Sukūrimo data

en: author
lt: autorius

en: Changed
lt: Pakeista

en: Related content
lt: Susijęs turinys

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: Block description
lt: Bloko aprašymas

en: View All
lt: Peržiūrėti visas

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: A brief description of your block.
lt: Trumpas bloko aprašymas.

en: The username of the content author.
lt: Nario vardas kuris sukūrė turinį.
