QS Articles (1.0.2) - en to pl translation catalogue (62 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Body
pl: Treść

en: Subject
pl: Tytuł

en: Description
pl: Opis

en: website
pl: witryna

en: Article
pl: Artykuł

en: Articles
pl: Artykuły

en: On
pl: Włączony

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: view
pl: przeglądaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Image
pl: Obraz

en: Category
pl: Kategoria

en: Feed
pl: Zasób

en: Taxonomy term
pl: Termin taksonomii

en: Layout
pl: Układ

en: User
pl: Użytkownik

en: All
pl: Wszystko

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Off
pl: Wyłączony

en: Published
pl: Opublikowane

en: Location
pl: Położenie

en: Promoted to front page
pl: Promowany na stronie głównej

en: Sticky at top of lists
pl: Przyklejony na górze listy

en: URL alias
pl: Alias URL

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Authored by
pl: Autor

en: Desc
pl: Malejąco

en: Latest
pl: Ostatnio dodane

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Manual
pl: Ręczne

en: author
pl: autor

en: Read More
pl: Czytaj więcej

en: Video
pl: Wideo

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Paragraph
pl: Akapit

en: View All
pl: Zobacz wszystko

en: Metatags
pl: Metatagi

en: Locations
pl: Lokalizacje

en: Tab title
pl: Tytuł zakładki

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Header text
pl: Tekst nagłówka

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Load More
pl: Wczytaj więcej

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Related articles
pl: Powiązane artykuły

en: The time that the node was created.
pl: Data utworzenia węzła.

en: The time that the node was last edited.
pl: Data ostatniej edycji węzła.

en: The time that the custom block was last edited.
pl: Czas ostatniej edycji własnego bloku.

en: A brief description of your block.
pl: Krótki opis twojego bloku.

en: The time that the Paragraph was created.
pl: Data utworzenia Akapitu.

en: The username of the content author.
pl: Nazwa użytkownika będącego autorem zawartości.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
pl: Zawartość należąca do konkretnego terminu taksonomii
