QS Articles (1.0.2) - en to ru translation catalogue (66 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Subject
ru: Тема

en: Description
ru: Описание

en: website
ru: вебсайт

en: Article
ru: Статья

en: Articles
ru: Статьи

en: On
ru: Вкл

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: view
ru: представление

en: Tag
ru: Тег

en: Reset
ru: Сбросить

en: Image
ru: Изображение

en: Category
ru: Категория

en: Feed
ru: Поток данных

en: Taxonomy term
ru: Термин таксономии

en: Layout
ru: Макет

en: User
ru: Пользователь

en: All
ru: Все

en: Block
ru: Блок

en: Page
ru: Страница

en: Off
ru: Выкл

en: Published
ru: Опубликовано

en: Location
ru: Место

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Sticky at top of lists
ru: Закреплять вверху списков

en: URL alias
ru: Синоним URL

en: Heading
ru: Заголовок

en: Authored by
ru: Автор

en: Desc
ru: По убыванию

en: Latest
ru: Последнее

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Authored on
ru: Создан в

en: Manual
ru: Вручную

en: author
ru: автор

en: Video
ru: Видео

en: Changed
ru: Изменение

en: Related content
ru: Связанное содержимое

en: Apply
ru: Применить

en: Block description
ru: Описание блока

en: Offset
ru: Пропустить

en: Paragraph
ru: Параграф

en: View All
ru: Смотреть все

en: Metatags
ru: Мета-теги

en: Locations
ru: Места

en: Tab title
ru: Название вкладки

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: « First
ru: « Первая

en: Header text
ru: Текст заголовка

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Header title
ru: Название в шапке

en: Master
ru: Основной

en: Load More
ru: Загрузить ещё

en: Paragraphs
ru: Параграфы

en: metatag
ru: метатег

en: The time that the node was created.
ru: Время создания материала.

en: The time that the node was last edited.
ru: Время последнего редактирования материала.

en: The time that the custom block was last edited.
ru: Время, когда пользовательский блок был последний раз отредактирован.

en: CTA
ru: ПКД

en: A brief description of your block.
ru: Краткое описание вашего блока.

en: The time that the Paragraph was created.
ru: Время создания параграфа.

en: The username of the content author.
ru: Имя пользователя автора содержимого.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
ru: Материалы, относящиеся к определённому термину таксономии.

en: The meta tags for the entity.
ru: Мета-теги для сущности.
