QS Articles (1.0.2) - en to sv translation catalogue (55 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Body
sv: Brödtext

en: Subject
sv: Ämne

en: Description
sv: Beskrivning

en: website
sv: webbplats

en: Article
sv: Artikel

en: Articles
sv: Artiklar

en: On
sv: På

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: view
sv: visa

en: Tag
sv: Etikett

en: Reset
sv: Återställ

en: Image
sv: Bild

en: Category
sv: Kategori

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Taxonomy term
sv: Taxonomiterm

en: User
sv: Användare

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Published
sv: Publicerad

en: Location
sv: Plats

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Sticky at top of lists
sv: Alltid överst i listan

en: URL alias
sv: URL-alias

en: Heading
sv: Rubrik

en: Authored by
sv: Författad av

en: Desc
sv: Fallande

en: Latest
sv: Senaste

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Authored on
sv: Författad

en: Manual
sv: Manuell

en: author
sv: författare

en: Changed
sv: Ändrad

en: Related content
sv: Relaterat innehåll

en: Apply
sv: Applicera

en: Block description
sv: Blockbeskrivning

en: Offset
sv: Kompensera

en: Paragraph
sv: Paragraf

en: Metatags
sv: Metataggar

en: Locations
sv: Platser

en: Tab title
sv: Titel på flik

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Paragraphs
sv: Paragrafer

en: The time that the node was created.
sv: Tidpunkten för när noden skapades.

en: The time that the node was last edited.
sv: Tidpunkten för när noden senast redigerades.

en: The time that the custom block was last edited.
sv: Tidpunkten då det anpassade blocket senast redigerades.

en: A brief description of your block.
sv: En kort beskrivning av ditt block.

en: The username of the content author.
sv: Användarnamnet för innehållets författare.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
sv: Innehåll som hör till en viss taxonomiterm.
