QS Articles (1.0.2) - en to th translation catalogue (23 entries)

en: Title
th: หัวข้อ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: On
th: เปิด

en: Yes
th: ใช่

en: No
th: ไม่

en: Category
th: หมวดหมู่

en: All
th: ทั้งหมด

en: Off
th: ปิด

en: Location
th: สถานที่ตั้ง

en: Sticky at top of lists
th: ค้างไว้เป็นอันแรกสุด

en: URL alias
th: เป็นการกำหนด URL เฉพาะให้กับธีม

en: Heading
th: หมวดหมู่

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: author
th: ผู้เขียน

en: Video
th: วีดีโอ

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: « First
th: « first

en: The time that the node was created.
th: เวลาที่โหนดถูกสร้างขึ้น

en: The time that the node was last edited.
th: เวลาที่โหนดถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: The time that the custom block was last edited.
th: เวลาที่แก้ไขบล็อกเองล่าสุด

en: A brief description of your block.
th: คำอธิบายโดยย่อของบล็อกของคุณ

en: The username of the content author.
th: ชื่อผู้ใช้งานของผู้เขียนเนื้อหา
