QS Articles (1.0.2) - en to uk translation catalogue (63 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Subject
uk: Тема

en: Description
uk: Опис

en: website
uk: вебсайт

en: Article
uk: Стаття

en: Articles
uk: Статті

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: view
uk: переглянути

en: Tag
uk: Теґ

en: Reset
uk: Скинути

en: Image
uk: Зображення

en: Category
uk: Категорія

en: Feed
uk: Канал

en: Taxonomy term
uk: Термін таксономії

en: Layout
uk: Макет

en: User
uk: Користувач

en: All
uk: Все

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Published
uk: Опубліковано

en: Location
uk: Місце розташування

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Sticky at top of lists
uk: Прикріплено зверху списків

en: URL alias
uk: URL-синонім

en: Heading
uk: Заголовок

en: Authored by
uk: Автор

en: Desc
uk: Спад

en: Latest
uk: Останнє

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Authored on
uk: Створено

en: Manual
uk: Вручну

en: author
uk: автор

en: Video
uk: Відео

en: Changed
uk: Змінено

en: Related content
uk: Схожий матеріал

en: Apply
uk: Застосувати

en: Block description
uk: Опис блоку

en: Offset
uk: Зміщення

en: Paragraph
uk: Абзац

en: View All
uk: Показати усі

en: Metatags
uk: Мета-теги

en: Locations
uk: Місця розташування

en: Tab title
uk: Назва вкладки

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: « First
uk: « Перша

en: Header text
uk: Текст верхнього колонтитулу

en: Asc
uk: Зрост

en: Header title
uk: Заголовок верхнього колонтитула

en: Master
uk: Головне

en: Paragraphs
uk: Абзаци

en: metatag
uk: мета-теґ

en: The time that the node was created.
uk: Час створення матеріалу.

en: The time that the node was last edited.
uk: Час останнього редагування матеріалу.

en: The time that the custom block was last edited.
uk: Час, коли власний блок востаннє редагувався.

en: Tag(s)
uk: Мітки

en: A brief description of your block.
uk: Короткий опис вашого блоку.

en: The username of the content author.
uk: Ім'я користувача автора матеріалу.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
uk: Матеріали, що стосуються певного терміну таксономії.
