Quadstat (8.x-1.0-alpha7) - en to kn translation catalogue (82 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Article
kn: ಬರಹ

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: History
kn: ಇತಿಹಾಸ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Picture
kn: ಚಿತ್ರ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: Separator
kn: ವಿಭಜಕ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Welcome
kn: ಸುಸ್ವಾಗತ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Rows
kn: ಅಡ್ಡಸಾಲುಗಳು

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Recent comments
kn: ಇತ್ತೀಚಿನ ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Applications
kn: ಅನ್ವಯಗಳು

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Gender
kn: ಲಿಂಗ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: Languages
kn: ಭಾಷೆಗಳು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Empty
kn: ಖಾಲಿ

en: Days
kn: ದಿನಗಳು

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Glossary
kn: ಪದಸೂಚಿ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Application
kn: ಅನ್ವಯ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
kn: ಒಂದು ಪುಟವನ್ನು ನೋಡಿದ ಬಳಿಕ ಒಬ್ಬರನ್ನು ಇಷ್ಟು ಹೊತ್ತಿನ ತನಕವೂ ಅವರು ಆನ್ಲೈನ್ ಇದ್ದಾರೆಂದು ತಿಳಿಯಲಾಗುವುದು.

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: Paste
kn: ಅಂಟಿಸು

en: Dataset
kn: ದತ್ತಾಂಶಗಳು

en: Save Draft
kn: ಡ್ರಾಫ್ಟ್‍ ಆಗಿ ಉಳಿಸು(_D)

en: Education
kn: ಶಿಕ್ಷಣ

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Who's new
kn: ಹೊಸಬರು

en: Who's online
kn: ಆನ್ಲೈನ್ ಇರುವವರು

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
