QuantCDN - Drupal Static Site Generator & Hosting (2.0.0-rc1) - en to ar translation catalogue (63 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Pages
ar: الصفحات

en: Status
ar: الحالة

en: Content
ar: المحتوى

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Enabled
ar: مفعل

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Content types
ar: أنواع المحتوى

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Views
ar: الرؤى

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Clear index
ar: امسح الفهرس

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Content type
ar: نوع المحتوى

en: Configure
ar: ضبط

en: Created
ar: الإنشاء

en: Exclude
ar: إقصاء

en: Page
ar: الصفحة

en: Taxonomy terms
ar: الوسوم

en: To
ar: إلى

en: From
ar: من

en: Published
ar: منشور

en: Filter
ar: انتقاء

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Vocabulary
ar: معجم

en: Nodes
ar: العقد

en: Display options
ar: خيارات العرض

en: Desc
ar: تنازلي

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Languages
ar: اللغات

en: author
ar: مؤلف

en: Info
ar: معلومات

en: Cron
ar: مجدول الأعمال (كرون)

en: ‹ Previous
ar: ‹ السابق

en: Next ›
ar: التالي ›

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Apply
ar: تطبيق

en: Index
ar: الفهرس

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Route
ar: الطريق

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Permanent
ar: دائم

en: Temporary
ar: مؤقت

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: - All -
ar: - الكل -

en: Item ID
ar: معرف العنصر

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Published status
ar: حالة النشر

en: Transitions
ar: انتقالات

en: Asc
ar: تصاعدي
