Entity Questions and Answers (8.x-1.11) - en to da translation catalogue (41 entries)

en: user
da: bruger

en: Approve
da: Godkend

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Value
da: Værdi

en: Author
da: Forfatter

en: Unsubscribe
da: Opsig abonnement

en: List of users
da: Liste af brugere

en: Action
da: Handling

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Date
da: Dato

en: Reset
da: Gendan

en: Terms and Conditions
da: Handelsbetingelser

en: Reported by
da: Indsendt af

en: Email Address
da: E-mail-adresse

en: User ID
da: Bruger ID

en: Created
da: Oprettet

en: Question
da: Spørgsmål

en: Answer
da: Svar

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: Desc
da: Faldende

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Author Name
da: Forfatternavn

en: Date created
da: Dato oprettet

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: users
da: brugere

en: Questions
da: Spørgsmål

en: Apply
da: Udfør

en: Offset
da: Forskydning

en: Subscribed
da: Tilmeldt

en: Answers
da: Svar

en: (Unpublished)
da: (Skjult)

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
da: Stien '%path' er enten ugyldig eller du har ikke adgang til den.

en: Weight for row @number
da: Vægt af række @number

en: Asc
da: Stigende

en: The path '%path' has to start with a slash.
da: Stien '%path' skal starte med en skråstreg.

en: @title (value @number)
da: @title (værdi @number)
