Entity Questions and Answers (8.x-1.13) - en to fr translation catalogue (41 entries)

en: user
fr: utilisateur

en: Status
fr: État

en: Approve
fr: Approuver

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Value
fr: Valeur

en: Author
fr: Auteur

en: Unsubscribe
fr: Se désabonner

en: List of users
fr: Liste des utilisateurs

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Terms and Conditions
fr: Conditions Générales d'Utilisation (CGU)

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Reported by
fr: Rapporté par

en: Email Address
fr: Adresse de courriel

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Answer
fr: Réponse

en: Questions and Answers
fr: Questions et réponses

en: Published
fr: Publié

en: Published?
fr: Publié ?

en: Approved?
fr: Approuvé ?

en: Entity
fr: Entité

en: Author Name
fr: Nom de l'auteur

en: Date created
fr: Date de création

en: Unpublished
fr: Non publié

en: users
fr: utilisateurs

en: Subscribed
fr: Abonné

en: Answers
fr: Réponses

en: Reported
fr: Signalé

en: Bundle
fr: Type

en: (Unpublished)
fr: (Non publié)

en: Verified
fr: Vérifié

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
fr: Le chemin '%path' est invalide ou vous n'avez pas le droit d'y accéder.

en: Weight for row @number
fr: Poids pour la ligne @number

en: Answer ID
fr: Identifiant de la réponse

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The path '%path' has to start with a slash.
fr: Le chemin '%path' doit commencer par un slash.

en: @title (value @number)
fr: @title (valeur @number)
