Entity Questions and Answers (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (51 entries)

en: user
pt: usuário

en: Approve
pt: Aprovar

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Unsubscribe
pt: Cancelar inscrição

en: List of users
pt: Lista de usuários

en: Action
pt: Ação

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Date
pt: Data

en: Reset
pt: Redefinir

en: Terms and Conditions
pt: Termos e Condições

en: Reported by
pt: Reportado por

en: Email Address
pt: Endereço de Email

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Created
pt: Criado

en: Question
pt: Pergunta

en: Answer
pt: Resposta

en: Page
pt: Página

en: Published
pt: Publicado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Published?
pt: Publicado?

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Approved?
pt: Aprovado?

en: Unapproved
pt: Não aprovada

en: Entity
pt: Entidade

en: Author Name
pt: Nome do Autor

en: Date created
pt: Data de criação

en: Unpublished
pt: Não publicado

en: users
pt: usuários

en: Questions
pt: Questões

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Answers
pt: Respostas

en: Bundle
pt: Pacote

en: (Unpublished)
pt: (Não publicado)

en: Verified
pt: Verificado

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Entity ID
pt: ID da entidade

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
pt: O caminho '%path' é inválido ou você não tem acesso a ele.

en: Weight for row @number
pt: Peso para linha @number

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Answer ID
pt: ID da resposta

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The path '%path' has to start with a slash.
pt: O caminho '%path' deve iniciar com uma barra.

en: @title (value @number)
pt: @title (valor @number)
