Entity Questions and Answers (8.x-1.5) - en to oc translation catalogue (36 entries)

en: user
oc: utilizaire

en: Status
oc: Estatut

en: Approve
oc: Aprovar

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Value
oc: Valor

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List of users
oc: Lista dels utilizaires

en: Action
oc: Accion

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Terms and Conditions
oc: Condicions Generalas d'Utilizacion (CGU)

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Page
oc: Pagina

en: Published
oc: Publicat

en: Sort by
oc: Triar per

en: Entity
oc: Entitat

en: Author Name
oc: Nom de l'autor

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: users
oc: utilizaires

en: Apply
oc: Aplicar

en: Offset
oc: Decalatge

en: Bundle
oc: Paquet

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
oc: Lo camin '%path' es invalid o ben no i teniu accès.

en: Weight for row @number
oc: Pes de la fila @number

en: Master
oc: Maître
