Entity Questions and Answers (8.x-1.7) - en to ru translation catalogue (52 entries)

en: user
ru: пользователь

en: Status
ru: Статус

en: Approve
ru: Утвердить

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Value
ru: Значение

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Unsubscribe
ru: Отписаться

en: List of users
ru: Список пользователей

en: Action
ru: Действие

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Date
ru: Дата

en: Reset
ru: Сбросить

en: Terms and Conditions
ru: Условия использования

en: Reported by
ru: Сообщил пользователь

en: User ID
ru: ID Пользователя

en: Created
ru: Создано

en: Question
ru: Вопрос

en: Answer
ru: Ответ

en: Page
ru: Страница

en: No votes
ru: Нет голосов

en: Published
ru: Опубликовано

en: Desc
ru: По убыванию

en: Published?
ru: Опубликовано?

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Approved?
ru: Одобрено?

en: Unapproved
ru: Не одобрено

en: Entity
ru: Сущность

en: Author Name
ru: Имя автора

en: Date created
ru: Дата создания

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: users
ru: пользователи

en: Questions
ru: Вопросы

en: Apply
ru: Применить

en: Offset
ru: Пропустить

en: Answers
ru: Ответы

en: Bundle
ru: Набор

en: (Unpublished)
ru: (Неопубликовано)

en: Verified
ru: Проверено

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Entity ID
ru: Идентификатор сущности

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
ru: Введённого пути «%path» не существует или у вас нет прав для доступа к нему.

en: Weight for row @number
ru: Вес строки @number

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Answer Count
ru: Число ответов

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The path '%path' has to start with a slash.
ru: Путь '%path' должен начинаться с косой черты.

en: @title (value @number)
ru: @title (значение @number)
