Entity Questions and Answers (8.x-1.8) - en to am translation catalogue (17 entries)

en: user
am: ተጠቃሚ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Value
am: እሴት

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Action
am: እርምጃ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Date
am: ቀን

en: ID
am: አይዲ

en: Page
am: ገጽ

en: Published
am: የታተመ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: UUID
am: ዩዩአይዲ
