Entity Questions and Answers (8.x-1.8) - en to it translation catalogue (42 entries)

en: user
it: utente

en: Status
it: Stato

en: Approve
it: Approva

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Unsubscribe
it: Annulla iscrizione

en: List of users
it: Elenco utenti

en: Action
it: Azione

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Reset
it: Ripristina

en: Terms and Conditions
it: Termini e condizioni

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Question
it: Domanda

en: Answer
it: Risposta

en: Page
it: Pagina

en: Published
it: Pubblicato

en: Desc
it: Disc

en: Sort by
it: Ordina per

en: Entity
it: Entità

en: Author Name
it: Nome dell'autore

en: Date created
it: Data di creazione

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: users
it: utenti

en: Questions
it: Domande

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Answers
it: Risposte

en: (Unpublished)
it: (non pubblicato)

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Entity ID
it: ID Entità

en: The path '%path' is either invalid or you do not have access to it.
it: Il percorso '%path' non è valido oppure non sei abilitato all'accesso.

en: Weight for row @number
it: Peso per la riga @number

en: Master
it: Principale

en: The path '%path' has to start with a slash.
it: Il percorso '%path' deve iniziare con slash.

en: @title (value @number)
it: @title (valore @number)
