Queue Import (2.1.2) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: Submit
pt: Enviar

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Password
pt: Senha

en: Database
pt: Banco de dados

en: Host
pt: Servidor

en: Port
pt: Porta

en: About
pt: Sobre

en: Migration
pt: Migração
