Queue UI (3.2.3) - en to uk translation catalogue (41 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Action
uk: Дія

en: Overview
uk: Огляд

en: Weight
uk: Вага

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Number of items
uk: Кількість елементів

en: Created
uk: Створено

en: Class
uk: Клас

en: Save changes
uk: Зберегти зміни

en: Cron settings
uk: Налаштування крону

en: Expires
uk: Дійсне до

en: Clear
uk: Очистка

en: Expire
uk: Закінчується дія

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Data
uk: Дані

en: Release
uk: Версія

en: Queue title
uk: Заголовок черги

en: Queues
uk: Черги

en: Item ID
uk: ID елементу

en: Queue name
uk: Назва черги

en: Inspect
uk: Перевірити

en: Batch process
uk: Пакетний процес

en: Weight for @title
uk: Вага для @title

en: Cron time limit
uk: Обмеження часу для крону

en: This action cannot be undone and will force the release of the item even if it is currently being processed.
uk: Цю дію не можна скасувати, і вона призведе до примусового вивільнення елемента, навіть якщо він наразі обробляється.

en: This action cannot be undone and will force the deletion of the item even if it is currently being processed.
uk: Цю дію не можна скасувати, і вона призведе до примусового видалення елемента, навіть якщо він наразі обробляється.

en: Administer queues
uk: Адміністрування черг

en: View, run, and delete queues
uk: Перегляд, запуск та видалення черг

en: Queue manager
uk: Менеджер черги

en: View and manage queues
uk: Перегляд та керування чергами

en: Queue UI
uk: Інтерфейс черг

en: Apply to selected items
uk: Застосувати до вибраних позицій

en: No queues defined
uk: Черг не визначено

en: Queue Order
uk: Порядок у черзі

en: Inspecting %name Queue
uk: Перевірка черги %name

en: Queue %name Item %id Details
uk: Деталі Елементу %id Черги %name

en: No queue found with name %name
uk: Черги з назвою %name не знайдено

en: @seconds second | @seconds seconds
uk[0]: @seconds секунда
uk[1]: @seconds секунди
uk[2]: @seconds секунд
