Queue UI (8.x-2.2) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Action
it: Azione

en: Weight
it: Peso

en: View
it: Visualizza

en: Number of items
it: Numero di elementi

en: Created
it: Creato

en: Class
it: Classe

en: Save changes
it: Salva le modifiche

en: Clear
it: Cancella

en: Data
it: Dati

en: Item ID
it: ID elemento

en: Weight for @title
it: Peso per @title
