Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (18 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Status
eu: Egoera

en: Content
eu: Edukia

en: Type
eu: Mota

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Label
eu: Etiketa

en: Access
eu: Atzipena

en: Path
eu: Bide-izena

en: Text
eu: Testua

en: Theme
eu: Tema

en: path
eu: bide-izena

en: ID
eu: IDa

en: Entity
eu: Entitatea

en: Empty
eu: Hutsik

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: - Select -
eu: - Aukeratu -

en: Entity type
eu: Entitate mota
