Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (21 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Label
fa: برچسب

en: Access
fa: دسترسی

en: Path
fa: مسیر

en: Text
fa: متن

en: Theme
fa: پوسته

en: path
fa: مسیر

en: ID
fa: شناسه

en: Entity
fa: عنصر

en: Empty
fa: خالی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: - Select -
fa: - انتخاب -

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: View mode
fa: نحوه نمایش

en: - Default -
fa: - پیش فرض -

en: Display variant
fa: نوع نمایش
