Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (20 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Label
he: תווית

en: Access
he: הרשאות גישה

en: Path
he: מיקום

en: Text
he: טקסט

en: Theme
he: ערכת עיצוב

en: path
he: נתיב

en: Entity
he: יישות

en: Empty
he: ריק

en: Machine name
he: שם מכונה

en: - Select -
he: - בחירה -

en: Entity type
he: סוג ישות

en: View mode
he: מצב תצוגה

en: - Default -
he: - ברירת המחדל -

en: Display variant
he: הצגת גרסה
