Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Label
pt: Etiqueta

en: Access
pt: Acesso

en: Path
pt: Caminho

en: Text
pt: Texto

en: Theme
pt: Tema

en: Entity
pt: Entidade

en: Empty
pt: Vazio

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: - Select -
pt: - Selecionar -

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: View mode
pt: Modo de visualização

en: Display variant
pt: Exibir variante
