Quick pages (8.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (20 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Content
tr: İçerik

en: Type
tr: Tip

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Label
tr: Etiket

en: Access
tr: Erişim

en: Path
tr: Yol

en: Text
tr: Metin

en: Theme
tr: Tema

en: path
tr: yol

en: Entity
tr: Nesne

en: Empty
tr: Boş

en: Machine name
tr: Makine adı

en: - Select -
tr: - Seçin -

en: custom
tr: özel

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: View mode
tr: Görünüm kipi

en: Display variant
tr: Görünüm türevi
