Quick Search Index Clone (8.x-1.0) - en to fr translation catalogue (9 entries)

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enabled
fr: Activé

en: Search
fr: Rechercher

en: Duplicate
fr: Dupliquer

en: About
fr: À propos

en: Index name
fr: Nom de l'index

en: Machine-readable name
fr: Nom système

en: Duplicate of @label
fr: Copie de @label

en: Only enabled indexes can be used for indexing and searching. This setting will only take effect if the selected server is also enabled.
fr: Seuls les index actifs peuvent être utilisés pour l'indexation et la recherche. Ce paramètre ne prendra effet que si le serveur sélectionné est aussi actif.
