Quick Search Index Clone (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Description
ja: 説明

en: Enabled
ja: 有効

en: Search
ja: 検索

en: Duplicate
ja: 複製

en: About
ja: アバウト

en: Index name
ja: インデックス名

en: Machine-readable name
ja: システム内部名称

en: Duplicate of @label
ja: @labelの複製

en: Enter the displayed name for the index.
ja: このインデックスの表示名を入力してください。

en: Only enabled indexes can be used for indexing and searching. This setting will only take effect if the selected server is also enabled.
ja: インデックスや検索に使うにはインデックスを有効化する必要があります。この設定はサーバーも有効化されている場合のみ有効になります。

en: Enter a description for the index.
ja: このインデックスの説明を入力してください。
