Quick Start (8.x-1.0-beta01) - en to cy translation catalogue (26 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: On
cy: Ymlaen

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Search
cy: Chwilio

en: Reset
cy: Ailosod

en: Feed
cy: Porth

en: Taxonomy term
cy: Term tacsonomi

en: Help
cy: Cymorth

en: All
cy: I gyd

en: Block
cy: Bloc

en: Page
cy: Tudalen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Promoted to front page
cy: Hyrwyddo i dudalen blaen

en: Sticky at top of lists
cy: Yn ludiog ar frig y rhestr

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Authored on
cy: Wedi ei awduro ar

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Anonymous user
cy: Defnyddiwr anhysbys

en: Apply
cy: Ceisio

en: Block description
cy: Disgrifiad bloc

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: ‹‹
cy: <<

en: ››
cy: >>

en: The installation has encountered an error.
cy: Mae'r gosodiad wedi dod ar draws gwall
