Quick Start (8.x-1.0-beta06) - en to is translation catalogue (28 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Body
is: Meginmál

en: On
is: Virkjað

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Search
is: Leit

en: Reset
is: Endursetja

en: Feed
is: Veita

en: Taxonomy term
is: Flokkunarhugtak

en: Help
is: Hjálp

en: Archive
is: Skjalasafn

en: Components
is: Íhlutir

en: All
is: Allt

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Block
is: Blokk

en: Page
is: Síða

en: Off
is: Af

en: Promoted to front page
is: Kynna á forsíðu

en: Sticky at top of lists
is: Alltaf efst á listum

en: Authored by
is: Höfundur

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Permissions
is: Réttindi

en: ‹ Previous
is: < Fyrri

en: Anonymous user
is: Ónafngreindur notandi

en: Apply
is: Virkja

en: Block description
is: Lýsing á blokk

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: The installation has encountered an error.
is: Villa kom upp í uppsetningarferlinu
